حاج عباس گودرزی و بازدید سرزده از وضعیت اسف بار اورژانس بیمارستان امام(ره)


حاج عباس گودرزی و بازدید سرزده

از وضعیت اسف بار اورژانس بیمارستان امام(ره)حاج عباس گودرزی نماینده محترم بروجرد در مجلس پس از دیدار سر زده از اورژانس بیمارستان امام (ره) بروجرد در ساعت 2 بامداد روز جمعه گفت: تناسب حجم زیاد بیماران با تعداد پزشک موجود شرم آور است.

وی در ادامه افزود: برای بررسی و رفع علل این وضعیت انشاالله به جدّ پیگیر خواهم شد، و در حال حاضر   از مدیریت بیمارستان خواهم خواست که یک پزشک به شیفت شب اضافه شود.

حاج عباس گودرزی در خاتمه نیز اقزود: در رابطه با وضعیت اسف بار اورژانس بروجرد هفته آینده از طریق وزارت بهداشت با جدیت تمام پیگیر خواهم شد.

دغدغه های ۱۱ فروردینی

همسر مهدی می گفت،دارم فکر می کنم،که شاید مهدی،اصلاً دلبستگی ای به من نداشت،اصلاً با من،حالش خوب نبود و گرنه نمی رفت..حتی به بچه ای که قرارست بیاید هم....

یاد سال های دور افتادم. همین روزها بود که توی تاریکی شب بابا جمعمان می کرد کنار حوض حیاط خانه ی آقا جان..به ما که،سرمست بازی و شادی بودیم می گفت،هر کدامتان گوشه ای بنشینید و به روزهایِ رفته فکر کنید..به شادی هایی که گذشت..به دو روز دیگر که باید از هم جدا شوید و هرکدام بروید سراغ درس و کار و زندگیتان...دلمان می گرفت..ضدحال بدی می خوردیم..خیلی خوب یادم هست که محسن می رفت اولِ باغِ عمو علی،از تاریکی هم نمی ترسید.هادی که کوچکتر از ما بود،کز می کرد زیر تاقچه ی تلویزیونِ اتاقشان.مهدی می رفت توی انباری آقا جان.جای من و نرجس هم،توی بُرج بود؛به شرط اینکه مزاحم خلوت هم نشویم..بقیه هم یک جایی برای خودشان داشتند ،اما ثابت نبود...

من و نرجس با هم همفکری هم می کردیم..میگفتیم چه کنیم که دل کندن و جداشدن برایمان راحت باشد و بقیه ی تعطیلات برایمان تلخ نشود؟بعد هم شاکی می شدیم که چرا نمیشود همه ی عمر،شاد بود؟چرا نمی شود تا آخر عمر،بدون هیچ جدایی،کنار هم باشیم؟اصلاً چرا هر چیزی که می آید،بالاخره،دیر یا زود،از دست می رود؟! .... و مثل بقیه ی بچه ها،با یک عالمه بغض و چرا، می آمدیم پایین...

همان سال ها،توی اوج شادی و با هم بودن ها،به شناخت حقیقتی به اسم "دنیا" نزدیک شدیم...کم کم فهمیدیم برای رفتن ها،باید انگیزه داشت،هر چه رفتن،سختتر باشد،انگیزه ای قوی تر باید...فهمیدیم زندگی،به دلبخواه ما نمی گذرد..درک کردیم که غمِ جدایی و سختیِ دل کندن،همانقدر زودگذرست که شادیِ رسیدن و شیرینیِ وصال...فهمیدیم برای زندگی کردن،باید یک هدف و انگیزه ی قوی و همیشگی داشت،آنقدر قوی،که لحظه به لحظه،آماده ی دل کندن و گذشتن از دوست داشتنی ها باشیم.

به همسر مهدی گفتم؛ از همان روزها هم،مهدی،آماده تر از همه ی ما بود..گاهی که ماها بغض می کردیم و کلافه می شدیم و غر می زدیم،بی سرو صدا،بند کفشش را می بست و تا ما به خودمان بیاییم،رسیده بود خانه ی خودشان...مهدی،از همه ی ما زودتر،هدفش را پیدا کرد...و آنقدر همه چیز برایش روشن بود که در اوج دلبستگی و شادیِ داشتن شماها،خیلی بی سرو صدا،بند پوتینش را بست و رفت...حاشیه : حسِ خوبِ بُرج...شرف المکان بالمکین..

اتاقک بالای بالا،همان بُرج معروف  خانه آقا جان ست...سال های 32 تا حوالی45،یکی از شاگردان آیت الله العظمی بروجردی-رحمة الله علیه- برای تبلیغ به روستای پدری می آید و توی این برج،ساکن می شود .برای همین،برج،بین اهالی روستا به "اتاق شیخ"،معروف ست.

پیامدهای منفی مصرف بیش از اندازه قند

مطالعات نشان داده اند که میزان بیش از اندازه قند می تواند در ترمیم کلاژن، پروتئینی که ظاهر شاداب و انعطاف پذیری پوست را موجب می شود، اختلال ایجاد کند.

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "هلث"، خوراکی های شیرین از محبوبیت بالایی در جهان برخوردار هستند و هر فردی به راحتی می تواند برای خوردن آنها وسوسه شود. اما آیا می دانید پس از مصرف قند به واقع چه اتفاقی در بدن رخ می دهد؟

بدن پس از مصرف قند این گونه خواهد بود

مغز رنج می برد

فروکتوز، قندی طبیعی موجود در میوه است و به همراه گلوکز یکی از اجزا تشکیل دهنده شربت ذرت فروکتوز بالا (HFCS) است و توانایی فعال کردن بخش پاداش مغز را دارد. اما مطالعات صورت گرفته روی حیوانات نشان داده اند که دنبال کردن یک رژیم غذایی سرشار از فروکتوز، به ویژه شربت ذرت، در بلند مدت می تواند شرایط را برای یادگیری و یادآوری دشوار سازد.

به مصرف مواد غذایی بیشتر تمایل دارید

با فعال شدن قسمت پاداش و اشتهای مغز، فروکتوز می تواند در احساس سیری تداخل ایجاد کند. بر همین اساس، خوردن تنها یک کلوچه ممکن است برای فرو نشاندن هوس غذایی شما کافی نباشد.

پوست سریع‌تر پیر می شود

مطالعات نشان داده اند که میزان بیش از اندازه قند می تواند در ترمیم کلاژن، پروتئینی که ظاهر شاداب و انعطاف پذیری پوست را موجب می شود، اختلال ایجاد کند. یک رژیم غذایی سرشار از قند می تواند به کاهش انعطاف پذیری پوست و شکل گیری چین و چروک های زودرس منجر شود. به جای مصرف شیرینی ها می توانید مصرف میوه ها را مد نظر قرار دهید. به گفته کارشناسان، مصرف دو تا چهار وعده منبع قند طبیعی در روز مشکل آفرین نخواهد بود.

قند اضافی در قالب چربی ذخیره می شود

کبد از ظرفیتی مشخص برای سوخت و ساز قند برخوردار است و از آن به برای تولید انرژی استفاده می کند و بر همین اساس، میزان اضافی قند در کبد به چربی تبدیل می شود. این شرایط خطر ابتلا به دیابت نوع 2، چاقی و بیماری قلبی عروقی را افزایش می دهد.

سلول های بدن بهایی سنگین را می پردازند

فروکتوز روند اکسیداسیون معمول در سلول های ما را تسریع می کند. در همین راستا، امکان آسیب دیدن پروتئین ها، بافت ها و اندام ها وجود دارد و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند نارسایی کلیه، بیماری کبد، و آب مروارید افزایش می یابد.

در دام قلاب گرفتار می شوید

مصرف قند به ترشح دوپامین، انتقال دهنده عصبی که موجب می شود از چیزی خوشمان بیاید و هر چه بیشتر از آن بخواهیم، منجر می شود. همان گونه که نورون های گیرنده دوپامین بیش از حد تحریک می شوند، تعداد گیرنده ها برای تشکیل پیوند کاهش می یابد و از این رو، نیازمند دوپامین بیشتر برای کسب تجربه ای مشابه خواهید بود.

غذا خوردن به واسطه استرس موجب افزایش استرس می شود

شیرینی ها می توانند سطوح کورتیزول، یکی از هورمون های استرس، را در کوتاه مدت کاهش دهند، اما تداوم مصرف کربوهیدارت های پالایش شده قندی و خطر مقاومت به انسولین استرس بدن را از درون افزایش دهد. ورزش بهترین جایگزین برای مواد غذایی شیرین به منظور کاهش استرس است. ورزش احساس خوبی را در انسان ایجاد می کند و سطوح کورتیزول را کاهش می دهد.

افزایش سریع انرژی و سپس افت آن

کربوهیدارت های پالایش شده مانند آنهایی که در پاستا و نان سفید وجود دارند، افزایش سریع گلوکز در جریان خون را موجب می شوند و از این رو، برای مدتی ممکن است افزایش انرژی خود را احساس کنید. اما با از بین رفتن این اثر کوتاه مدت ممکن است با مشکل بیشتری مواجه شوید. به جای کربوهیدارت های پالایش شده می توانید مصرف میان وعده های سرشار از پروتئین را بین وعده های غذایی اصلی خود مد نظر قرار دهید که از آن جمله می توان به ماست یونانی به همراه توت های تازه یا سبزیجات تازه و هوموس اشاره کرد. این قبیل خوراکی های به تثبیت قند خون و حفظ سطوح انرژی برای مدت زمانی طولانی‌تر کمک می کنند.

عاشقانه

    به لب آمد همه جانم  ، از این سر در گریبانی

   تو ای معشوقهٔ نازم ، از این دردم چه میدانی ؟

   نگاهت میکنم  شاید  ،   بیایی  در  دلم  یکدَم

   نمیدانم چرا امشب  ،   نگاهم را  نمی خوانی

 

   فروردین ماه ۱۳۹۶ --- داوودِ جمشیدیان ، مُتِخَلِص به مَجنونِ بختیاری

AVARDGHAHE ESHGH

                  آوردگاهِ عشق

 

  سوختم من  از عَطَش ، امشب تو بارانم بده

  چون  کویرِ  تشنه ام   ،   آبِ   فراوانم   بده

  مست کن حالِ مرا ، با جُرعْه مَی از ساغرت

  نِکهتی از بویِ  خود ، چون  لاله زارانم بده

  گشته ام  آواره ای ، بی خانمان  اندر پی ات

  راهِ عشق و  عاشقی ،   در  شامِ تارانم  بده

  روزگارِ   این دلم  ،  سرد و  زمستانی  شده

  در  گُذر  از   انتظار  ،   فصلِ   بهارانم  بده

  همچو مجنونم بشوقی ،  تا رسم بر سویِ تو

  جِلوه ای از رویِ خود ، چون گُلعُذارانم  بده

  من  گِدایِ  درگَهِ  کویِ  تو ام ،  ای  ماهِ من

  همنشینی    در    جوارِ    شهسوارانم    بده

  گشته ام اینک  مُهیّا ، تا  زنم دل  را به بَحر

  گویِ عشق از بهرِ وَصل ، در کارزارانم بده.

                      شاعرِ مُعاصر : داوودِ جمشیدیان ، مُتِخَلِص به مَجنونِ بختیاری

                                                         نوروزِ ۱۳۹۶

دانلود آهنگ جدید شادمهر عقیلی به نام روز سرد (آنپلاگد)

دانلود آهنگ جدید شادمهر عقیلی بنام “ روز سرد (آنپلاگد) ” با لینک مستقیم

Download New Music Shadmehr Aghili – Rooze Sard (Unpluged)

موزیک جدید و بسیار زیبای شادمهر عقیلی بنام روز سرد (آنپلاگد) با بالاترین کیفیت در موزیکفا

” برای دانلود آهنگ های شادمهر عقیلی <— کلیک کنید “

دانلود آهنگ جدید شادمهر عقیلی به نام روز سرد (آنپلاگد)

ترانه: آرش محرابی / موزیک: وحید پویان / تنظیم: سعید زمانی

میکس و مسترینگ: محمد فلاحی

منبع: دانلود آهنگ جدید شادمهر عقیلی به نام روز سرد (آنپلاگد)

نوشته دانلود آهنگ جدید شادمهر عقیلی به نام روز سرد (آنپلاگد) اولین بار در موزیکفا | دانلود آهنگ جدید پدیدار شد.

دانلود آهنگ جدید عماد به نام تماشا

دانلود آهنگ جدید عماد بنام “ تماشا ” با لینک مستقیم

Download New Music Emad – Tamasha

موزیک جدید و بسیار زیبای عماد بنام تماشا با بالاترین کیفیت در موزیکفا

” برای دانلود آهنگ های عماد <— کلیک کنید “

دانلود آهنگ جدید عماد به نام تماشا

ترانه: خرداد حیدری / موزیک, تنظیم, میکس و مسترینگ: سهراب لشگری

منبع: دانلود آهنگ جدید عماد با اسم تماشا

نوشته دانلود آهنگ جدید عماد به نام تماشا اولین بار در موزیکفا | دانلود آهنگ جدید پدیدار شد.